Giriş Kapat

Evde fizik tedavi nasıl yapılır ?

Evde fizik tedavi nasıl yapılır ?

Evde fizik tedavide amaç, hastanın daha kısa bir süre içerisinde eski durumuna dönmesidir. Bundan dolayı hasta yakından takip edilir ve farklı birçok materyal ve model kullanılarak hastanın sağlığına kavuşması sağlanır. fizyobul.com’un uzman fizik tedavi ekibi; ev ortamında egzersiz, manuel terapi ve elektrik akımları teknikleri eşliğinde fizik tedavi uygulamaları yapmaktadır. Tedavi ve rehabilitasyon süreci, deneyimli fizyoterapistlerimiz tarafından belirlenmektedir.

Evde Fizik Tedavinin Uygulandığı Hasta Grupları

MS (Multiple Skleroz) ve felç hastaları; kalça-diz protezleri, ön çapraz bağ ameliyatları ve kalça kırığı gibi ortopedik hastalıkları olanlar; omurilik yaralanmaları ve Parkinson hastalıkları; yürüme zayıflığı yaşayanlar ve kasları zayıflayan geriatrik hastalıkları olanlar için evde fizik tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Ayrıca yoğun bakım sonrası dönemde, kanser rehabilitasyonlarında, ALS, bel ve boyun fıtıkları, cerebral palsy, kan hastalıkları, ön çapraz bağ ameliyatları, spina bfida, tortikolis gibi hastalıklardan sonra da evde fizik tedavi alınabilir.

Evde yapılan fizik tedavi, hastaya rahatlık ve güvenlik hissini yaşatır.
Evde fizik tedavide hastanın durumuna göre özel bir ortam oluşturulur. Hastaneye gitmekte zorlanan hastalar için evde alınan fizik tedavi, oldukça pratiktir ve birtakım zorlukları ortadan kaldırır.
Evde fizik tedavi almak oldukça zahmetsiz ve konforludur.
İyileşme süreci daha hızlıdır.
Zamandan tasarruf sağlar.
Uzun süre bekleme derdi yoktur. Hastanelerden alınan randevular, hastanın uzun süre beklemesine neden olurken evde alınan fizik tedavide bekleme derdi yoktur.
Evdeki fizik tedavi seanslarında fizik tedavi uzmanı hasta ile doğrudan ilgilenir. Hastaya ayrılan zaman daha fazladır ve seanslar hastanedekinden daha verimli geçer.
Fizik tedavi uzmanı hastasıyla birebir ilgilendiği için hastanın son durumu hakkında net bilgilere sahip olur ve buna göre bir tedavi yolu belirler.

Evde Fizik Tedavi Kaç Seans Sürer?

Genel olarak ortalama 1 ya da 1,5 saat süren evde fizik tedavi uygulamalarında seans sayısı; hastanın yaşına, hastalık durumuna, fiziksel kapasitesine bağlı olarak belirlenir. İdeal olan seans sayısı haftada 3 ya da 4’tür.

Biz uzman ekibimiz ile Yalova evde fizik tedavi hizmetlerini sunuyoruz.Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Diğer Yazılar